Remis na zakończenie sezonu przy Niebieskiej

ORZEŁ Piaski Wielkie – CLEPARDIA Kraków 1:1 (0:0)

ORZEŁ: Palczewski – Sudoł (69′ Lepiarz), Uwakwe (8′ Zabzdyr), A.Sadowski, Jurek, Szczytyński, Stróżyk, Sosnowski (84′ Kutrzeba), Śliski, Wajda, Kozieł.

CLEPARDIA: Fundament – Bąk, Kupiec, Czerlunczakiewicz, Martuszewski, Próchno, Mączyński (84′ Mroczka), Wiśniewski, Bosak, K. Sadowski, Kania (74′ Czech).

Sędziował: Kamil Sobczak – Nowy Sącz.

Żółte kartki: Stróżyk (Orzeł), Mączyński, Próchno, Kupiec, Bąk (Clepardia).

W ostatnim meczu w rundzie jesiennej na własnym boisku, Orzeł zremisował z Clepardią 1:1.

Pierwsza część meczu była toczona w szybkim tempie i stała na dobrym poziomie. Jednak Orzeł nie miał dobrego początku. W 8 minucie boisko opuścił kontuzjowany Uwakwe a jego miejsce w linii obrony zajął Zabzdyr. Kilka minut wcześniej Palczewski musiał wykazać się dużymi umiejętnościami broniąc strzał Mączyńskiego z najbliższej odległości. W 14 minucie indywidualną akcję zakończoną niecelnym strzałem przeprowadził Sosnowski. Ekipa Clepardii budowała dynamiczne ataki i pokazała że w tej młodej drużynie tkwi potencjał. Pod bramką Palczewskiego niebezpiecznie było po strzałach Bosaka, Kanii i Próchno z rzutu wolnego. Drużyna Orła odpowiadała szybkimi kontrami, w których bardzo aktywny był Sosnowski. Jego strzały z 27 i 40 minuty mogły zakończyć się zdobyciem gola. Również Sosnowski przeprowadził szybką kontrę w 39 minucie ale dośrodkowanie do Kozieła zablokował obrońca gości.

Szybkie tempo w pierwszej połowie i mokra murawa sprawiły że po przerwie gra nie była już tak dobra. Jednak obie drużyny dążyły do zdobycia bramki. Pierwsi uczynili to goście z Fieldorfa-Nila a strzelcem gola okazał się Kania. Orzeł ruszył do odrabiania strat i już siedem minut później było 1:1. Składą akcję drużyny, ładnym strzałem z za linii pola karnego zakończył Wajda. Goście chcieli jeszcze zdobyć zwycięska bramkę, ale ani Palczewski w bramce, ani obrońcy Orła na to nie pozwolili. Gospodarze też mogli przechylić szalę na swoją stronę. W doliczonym czasie gry Wajda wykonywał rzut wolny, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców Clepardii.

Na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy nasza drużyna z dorobkiem 10 punktów plasuje się w końcu tabeli. Do rozegrania pozostał jeszcze wyjazdowy pojedynek z KS Olkusz.