Zaległości odrobione. Trzy bramki Sosnowskiego

ORZEŁ Piaski Wielkie – SOSNOWIANKA Stanisław Dolny 5:0 (3:0)

5:0 Sosnowski 75′

ORZEŁ: Kunek – Jurek, Uwakwe, Wolak, Kutrzeba (73′ Sawczuk), Szczytyński, Śliski (58′ Stasik), Wajda, Sosnowski, Mółka (46′ Strojek), Kozieł (66′ Kapera).

SOSNOWIANKA: Sienkiewicz – Filek (81′ Gąstała), Sz. Szydłowski, Żak, Meres, Pacut, Sikora, Wojtaszek, Mamcarczyk, K. Szydłowski (46′ Grzegórzko), Leńczkowski.

Sędziował: Michał Matyjaszek (Oświęcim).

W zaległym meczu 16 kolejki IV ligi małopolskiej (gr. zachodnia) Orzeł pokonał Sosnowiankę Stanisław Dolny 5:0.

Gospodarze nie dali szansy najsłabszej drużynie w lidze odprawiając ją z pięciobramkowym bagażem. Strzelanie przy Niebieskiej rozpoczął w 19 minucie Dariusz Sosnowski, który technicznym uderzeniem pokonał Sienkiewicza finalizując w ten sposób dośrodkowanie Mółki. Tuż po wznowieniu gry w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znów znalazł się Sosnowski. Jego strzał obronił Sienkiewicz a odbitą piłkę dopadł Szczytyński i pokonał bramkarza gości. Orzeł ciągle atakował a goście próbowali gry z kontry. Tuż przed przerwą Jurek zdecydował się na ładną indywidualną akcję, w efekcie znalazł się on “oko w oko” z Sienkiewczem. Bramkarz gości obronił uderzenie Jurka, ale podążający za akcją Sosonowski dopełnił formalności i zrobiło się 3:0.

Po przerwie Orzeł kontynuował swój zwycięski plan zdobywając kolejne dwie bramki. Ich autorami byli kolejno Strojek i ponownie Sosnowski. Goście ze Stanisławia przeprowadzili w tej części gry jedną groźną akcję, która omal nie zakończyła się zdobyciem przez nich bramki. Strzał jednego z zawodników Sosnowianki minął o centymetry bramkę Orła.

Piaszczanie zdobyli trzy punkty i ich sytuacja w tabeli znacząco się poprawiła. Teraz przed zespołem trenera Marcina Jałochy trudny wyjazdowy pojedynek z Jutrzenką Giebułtów, w którym warto zdobyć kolejne punkty.