KS Olkusz – ORZEŁ Piaski Wielkie 1:4 (1:2)

1:2 Pope 41′

1:3 Mółka 47′

1:4 Kozieł 60′

Skład Orła: Palczewski – Stasik, Uwakwe, Wolak, Kret, Szczytyński, Wajda, Śliski, Sosnowski, Mółka (87′ Sawczuk), Kozieł.

Osłabiony kontuzjami Orzeł odniósł bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo pokonując KS Olkusz 1:4.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla piaszczan. Już w 10 minucie Krzysztof Kozieł wykorzystał błąd olkuskich obrońców i zdobył prowadzenie dla Orła. Klika minut później było 0:2. Wajda przechwycił piłkę na środku boiska, podał ją do Sosnowskiego a dośrodkowanie Kozieł zamienił na drugą bramkę.
Miejscowi nie dawali za wygraną. W 41 minucie Pope oddał strzał z przed linii pola karnego zaskakując Palczewskiego w bramce Orła.

Tuż po przerwie znakomicie zachował się Mółka. Olkuski bramkarz popełnił błąd przy zagraniu piłki, przejął ją Mółka i stanął “oko w oko” z bramkarzem gospodarzy nie dając mu szansy na obronę. Wynik meczu ustalił Kozieł, którzy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu z głębi pola.
Wynik mógł być bardziej okazalszy gdyby swoje sytuacje strzeleckie wykorzystali Sosnowski, Śliski oraz Szczytyński.

W Olkuszu z powodu kontuzji w drużynie Orła nie zagrali Jurek, Kapera, Tarabuła, Kutrzeba, Petho.

Cieszy wyniki i cieszy komplet punktów w meczu wyjazdowym. Teraz przed piłkarzami Orła poprzeczka idzie w górę. Już w najlbliższą sobotę na stadion przy ul. Niebieskiej zawita lider rozgrywek, Hutnik Kraków.