ORZEŁ Piaski Wielkie – PUSZCZA II Niepołomice  0:0

ORZEŁ: Palczewski – Michura (70’, M. Feret), Bartosz, Uwakwe, Jurek, Kret (63’ Tatarski), Ł. Feret, Krok (77’ Sulima), Wcisło (55’ Śliski), Ciesielski, Nwachukwu.

PUSZCZA II: Wróblewski – Wacławik, Skocz (72’ Nawalny), Pasternak, Małota, Klima, Gruszecki, Gołda (55’ Gródecki), Boroń, Bochenek, Anioł.

Sędziował Sławomir Nachel z Chrzanowa.

Walka o utrzymanie w IV lidze nabiera tempa.

Po  sobotnim remisie w Rajsku, Orzeł podejmował na swoim boisku rezerwy Puszczy Niepołomice. Ten pojedynek również zakończył się remisem, ale tym razem bezbramkowym.

W tym miejscu warto odnotować, że był to już czwarty kolejny remis drużyny prowadzonej przez trenerów Radosława Kolańskiego i Roberta Nowaka.

Sytuacji bramkowych nie było w tym meczu za wiele. Niemniej jednak to Orzeł był bliższy zdobycia kompletu punktów. Najlepsza okazję do strzelenia bramki dla gospodarzy miał w 25. minucie Ifeanyi Nwachukwu. Napastnik Orła, po błędzie stopera gości, znalazł się sam na sam z Krzysztofem Wróblewskim i oddał strzał obok prawego słupka. Pięć minut później Nigeryjczyk miał kolejną szansę, ale w wywalczeniu dogodnej pozycji przeszkodził mu obrońca z Niepołomic.

Niepołomicka młodzież rozbijała ataki gospodarzy i czujnie broniła dostępu do własnej bramki.

W drugiej części gry gracze Orła starali się zaskoczyć  Krzysztofa Wróblewskiego strzałami z dystansu. Najbliższy szczęścia był w 72. minucie Maciej Śliski. Po jego uderzeniu z lewej nogi piłka tylko nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczka. Strzały Łukasza Fereta i Mateusza Ciesielskiego pewnie wyłapywał golkiper gości.

Gorąco zrobiło się w samej końcówce tego meczu. W 88. minucie pod bramka Puszczy „klepkę” zagrał Machał Bartosz z Ifeanyi Nwachuku, ale strzał tego drugiego trafił w boczna siatkę bramki gości. W doliczonym czasie gry to drużyna rezerw Puszczy miała tzw. piłkę meczową. Tu świetnie spisał się Henry Uwakwe, który uchronił drużynę przed porażka wybijając piłkę z linii bramkowej.

W niedzielę kolejnym przeciwnikiem Orła przy Niebieskiej będzie Clepardia. Początek meczu o godz. 17:00.