AP KMITA Zabierzów – ORZEŁ Piaski Wielkie 2:3 (0:3)

KMITA: Długopolski – Spasiuk, Ryś (68’ Węgiel), Kwiatkowski, Tyrała, Gaudyn (60’ Klimek), Nadopta (55’ Świder), Kukiełka (46’ Kawałek), Michalewski, Śliwiński, Czepiec (74’ Krzywiecki).

ORZEŁ: Papież (46’ Siwiecki) –  Michura (46’ Kret), Bartosz, Uwakwe, Tatarski (60’ Bąk), Janusik (70’ Wrona), Jurek, Kaczor, P.Ciesielski, Sulima (75’ Kołodziejczyk), M. Ciesielski.

Żółte kartki: Sulima, Kret, Bartosz, M. Ciesielski (Orzeł).

Sędziował Robert Marciniak z Krakowa.

W meczu czwartej rundy Pucharu Polski rejonu Kraków Orzeł pokonał w Zabierzowie Kmitę 2:3 i awansował do kolejnej rundy.

Prowadzenie dla drużyny trenera Grzegorza Treli zdobył w 20. minucie Jakub Sulima. Po 30 minutach gry Orzeł prowadził już 0:2 bo na listę strzelców wpisał się Henry Uwakwe.

Tuż przed przerwa trzecia bramkę dla drużyny z Niebieskiej zdobył Wojciech Jurek.

W drugiej części gry gospodarze zabrali się za odrabianie strat. Do bramki bronionej przez Michała Siwieckiego trafili jednak dopiero w 71. minucie strzałem z rzutu karnego. Autorem tego gola był Tomasz Świder.

W końcówce meczu strzałem z dystansu popisał się Szymon Tyrała i piłka znalazła drogę do bramki Orła. Zrobiło się nerwowo, gospodarze zwietrzyli szansę na wyrównanie. Jednak grający czujnie zespół Orła nie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwa i w ten sposób zrewanżował się gospodarzom za ligową porażkę.

Warto odnotować, że w tym meczu debiutowało dwóch młodych zawodników z drużyny juniorów Orła, Patryk Bąk i Mateusz Wrona.

W kolejnej rundzie rozgrywek Pucharu Polski rejonu Kraków przeciwnikiem Orła będzie Słomniczanka Słomniki.